Symbole i motywy historyczne w naszym świecie
newsroom PublicEntry photo
Symbole i motywy historyczne w naszym świecie 910 dni temu
Miło nam poinformować, że Konkurs, który Fundacja Funtasto - Funtastyczny Internet przeprowadziła wraz z wrocławskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej dobiegł końca. Przez przeszło pół roku Uczniowie polskich szkół stawali do konkurencji ściśle powiązanych z symbolami narodowymi. Uczestniczyli w konkurencjach kreatywnych oraz quizach sprawdzających ich wiedzę historyczno-patriotyczną.
Klasyfikacja końcowa w kategorii Szkół Podstawowych padła łupem Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Piastowie. Główna nagroda dla Szkoły oraz wiele indywidualnych nagród dla Uczniów pod postacią laptopów, pakietów wydawniczych, gier planszowych i innych gadżetów zostanie dostarczona kurierem na adres szkoły. Drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 275 w Warszawie, a trzecie miejsce na podium zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Lubsku. 
W kategorii gimnazjalnej bezkonkurencyjną szkołą okazało się Gimnazjum w Strumieniu. Zdeklasowali pozostałe szkoły, a ich uczniowie brali większość punktów bonusowych i wszystkie indywidualne nagrody. Drugie miejsce przypadło Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Oleśnicy, a trzecie Gimnazjum im. Gen. K. Sosnkowskiego w Opalenicy. Nagrody dla szkół jak i dla Uczniów zostaną przesłane na adres szkoły za pośrednictwem firmy kurierskiej.
Serdecznie gratulujemy zwycięskim szkołom oraz wszystkim, które wzięły udział w konkursie. Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji, którą planujemy rozpocząć z nowym rokiem szkolnym.
Końcowy ranking i miejsca poszczególnych szkół, oraz lista szkół, które wzięły udział w konkursie dostępna jest na stronie internetowej www.funtastycznaszkola.pl
Raz jeszcze gratulujemy - zespół Funtasto.com oraz pracownicy wrocławskiego IPNu :)